7-a-side League

Hong Ling Jin Park North Gate

(红领巾公园北门)

Table

                                                   
# Team M W D L GF GA GD P
1 Sexy FC 14 10 1 3 70 20 50 31
2 Forbidden City 14 10 1 3 57 36 21 31
3 Italianz 14 9 1 4 52 34 18 28
4 Beijing Celtic 14 8 2 4 38 27 11 26
5 Añejo FC 14 7 2 5 38 31 7 23
6 CYPR 14 4 2 8 28 40 -12 14
7 Beijing Spirit 14 3 0 11 32 63 -31 9
8 Die Mannschaft 14 0 1 13 16 80 -64 1

 

top_scorer.png

Schedule & Results

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
  Week 1: Thursday 6th of August
 Pitch  Time Team 1 Score Team 2
3  20:00  Sexy FC 4:0 Añejo FC
            

Kozlovskiy, Mustonen, Tunon,

Cakmak

            
sm             

 

            
Joshua Tunon MVP Bangaje Shehu
4 20:00 Forbidden City 3:1 Beijing Celtic
            

McQuade(2), Hawkins

            
sm Harkin
Nicholas Hawkins MVP Daryl Harkin
3 20:35 Sexy FC 5:0 Beijing Celtic
Cakmak(2), Tunon, Mustonen, Jordan             

sm

            
 
Joshua Tunon MVP Maphela Thatov-14-512
4 20:35  Añejo FC 3:2 Forbidden City
            

Mendez(2), Villavicencio

            
            

sm

            
Ali(2)
Javier Mendez MVP Wyatt Edwardsv-14-512
3 21:15 Die Mannschaft 0:11 Italianz
            

 

            
sm             

Ranieri(3), Etoundi(3), Zorzi(2), Ferrari,

Spano, D'Eustacchio

            
Hendrick Niedenthal MVP Mirko Ranieri
4 21:15 Beijing Spirit 1:6 CYPR
Feyi sm             

Mbodj(2), Balazovic, Meeker, Smith, Yi

            
Fakolade Feyi MVP Todd Balazovic
3 21:50 Die Mannschaft 1:8 Beijing Spirit
            

Niedenthal

            
sm             

Feyi(4), Joseph(2), Revelo, Lin

            
Alejandro Yunes MVP Andres Revelo
4 21:50 CYPR 1:3 Italianz
            

Mbodj

            
sm Ferrari(2), Forziati
Reece Baverstockv-14-512 MVP Daniele Salvo


 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Week 2: Thursday 13th of August
 Pitch  Time Team 1 Score Team 2
3  20:00  Beijing Celtic 2:1 Añejo FC
         Pu(2)             

sm

            
Yin     
Daryl Harkin MVP Yin Zhang
4 20:00 CYPR 4:1 Die Mannschaft
Meeker, We, Hartley, Bailey             

sm

            
Wang    
George Meeker MVP Arthur Wang
3 20:35 Die Mannschaft 2:5 Añejo FC
Niedenthal, Xu sm             

Yin(2), Shehu(2), Villaverde

            
Max Klingerv-14-512 MVP Yin Zhang
4 20:35 Beijing Celtic 2:0 CYPR
Harkin, Tresor             

sm

            
      
Daryl Harkin MVP Reece Baverstockv-14-512
3 21:15 Forbidden City 3:2 Sexy FC
Turtle, Wharton, Hawkins             

sm

            
Tunon, Balandiuk 
Conor McQuade MVP Joshua Tunon
4 21:15  Beijing Spirit 2:6 Italianz
Beukes, Fakolade             

sm

            

D'Eustacchio(2), Salvo(2), Spano,

Etoundi

Alex Joseph MVP Vincent Etoundi
3 21:50 Sexy FC 1:3 Italianz
Jordan             

sm

            
Dal Mas(2), Ranieri
Joshua Tunon MVP Mirko Ranieri
4 21:50 Forbidden City 6:1 Beijing Spirit
Hawkins(4), Turtle, Lee             

sm

            
Fakolade
Conor McQuade MVP Feyi Fakolade


 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Week 3: Thursday 20th of August
 Pitch  Time Team 1 Score Team 2
3  20:00  Añejo FC 4:1 Italianz
Guo(2), Mendez, Molina             

sm

            
Ranieri
Javier Mendez MVP Enrico Oppes
4 20:00 Beijing Spirit 2:7 Beijing Celtic

Fakolade(2)

            

sm

            

Stones(2), Kelly, Zi Harkin,

Rea, McComack

Feyi Fakolade MVP Sam Hopson
3 20:35  Italianz 1:3 Beijing Celtic
Oppes             

sm

            

Zi, Hopson, Harkin

Andrea Dal Mas MVP Eden Tresor
4 20:35 Añejo FC 2:0 Beijing Spirit
Guo, Mendez             

sm

            
 
Aleksandar Brkic MVP Alex Joseph
3 21:15 Sexy FC 8:1 Die Mannschaft

Tunon(4), Mustonen(2), Gjika,

Balandiuk

            

sm

            
Taeger
Joshua Tunon MVP Nils Taeger
4 21:15 Forbidden City 4:2 CYPR
Lee, McQuade, Hawkins, Engelhardt             

sm

            
Smith, Song
Mehmet Dogan MVP Norbert Smith
3 21:50 CYPR 1:3 Sexy FC
Hartley             

sm

            
Tunon, Verbruggen, Soloviov
Todd Balazovic MVP Volodymyr Balandiuk
4 21:50 Die Mannschaft 0:7 Forbidden City
              

sm

            
Hawkins(3), McQuade(2), Lee, Turtle
Gu Gong Yao v-14-512 MVP Nicholas Hawkins


 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
  Week 4: Thursday 27th of August
 Pitch  Time Team 1 Score Team 2
3  20:00  Añejo FC 5:1 CYPR
 Bronstein(4), Brkic             

sm

            
Hartley
Daniel Bronstein MVP Reece Baverstock v-14-512
4 20:00 Sexy FC 8:0 Beijing Spirit
Verbruggen(3), Yu(2), Mustonen, Sadowski, Kozlovskyi             

sm

            
            

 

            
Joshua Tunon MVP Alex Joseph
3 20:35 Sexy FC 3:3 Añejo FC
Tunon(2), Balandiuk             

sm

            
Guo(3)
Joshua Tunon MVP Guo Qing
4 20:35 CYPR 1:3 Beijing Spirit
o/g sm             

Joseph(2), Maravela

            
Reece Baverstock v-14-512 MVP Alex Joseph
3 21:15 Forbidden City 5:2 Italianz
Milne(3), Hawkins(2)             

sm

            
Salvo, Etoundi
William Walker MVP Enrico Oppes
4 21:15 Die Mannschaft 0:5 Beijing Celtic
            

 

            
            

sm

            
Tresor(2), McCormack, Harkin, Lenehan
Desiderius Skiba MVP Eden Tresor
3 21:50 Italianz 3:1 Beijing Celtic
Ranieri, Etoundi, Ferrari             

sm

            
Zi
Vincent Etoundi MVP Eden Tresor
4 21:50 Die Mannschaft 4:5 Forbidden City
Faustmann(2), Taeger, Niedenthal             

sm

            
Milne(2), Hawkins(2), Sherwood
Gu Gong Yao v-14-512 MVP Nicholas Hawkins



 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Week 5: Thursday 3rd of September
 Pitch  Time Team 1 Score Team 2
3  20:00  Forbidden City 3:5 Beijing Celtic

Hawkins(2),

Lee

sm

Tresor(2), McComack, Harkin,

Lenehan

Nicholas Hawkins MVP Richard Lenehan
4 20:00 Añejo FC 2:2 CYPR
Guo(2)             

sm

            
Mbodj, Smith
Guo Qing MVP Reece Baverstockv-14-512
3 20:35 Añejo FC 1:2 Forbidden City
Guo             

sm

            
Brew, Hawkins
Gilberto Romero v-14-512 MVP Nicholas Hawkins
4 20:35 Beijing Celtic 2:2 CYPR

 McComack,

Lenehan

sm Smith, We
Richard Lenehan MVP Reece Baverstockv-14-512
3 21:15 Die Mannschaft 1:4 Italianz
Skiba             

sm

            
Ranieri(2), Ferrari, Salvo
Rene Pella v-14-512 MVP Mirko Ranieri
4 21:15 Beijing Spirit 2:6 Sexy FC
Fakolade(2)             

sm

            
Tunon(2), Chen(2), Verbruggen(2)
Feyi Fakolade MVP Chen Jun Yao
3 21:50 Beijing Spirit 1:5 Italianz
Fakolade             

sm

            
D'Eustacchio(2), Salvo(2), Etoundi
Feyi Fakolade MVP Vincent Etoundi
4 21:50 Sexy FC 10:1 Die Mannschaft

Verbruggen(3), Chen(3), Kozlovskiy(2),

Yu, o/g 

            

sm

            
Faustmann
Tom Verbruggen MVP Desiderius Skiba


 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
Week 6: Thursday 10th of September
 Pitch  Time Team 1 Score Team 2
3  20:00  Forbidden City 4:2 Sexy FC
            

Hawkins(2), McQuade(2)

            
sm Tunon, Verbruggen
Christopher Lupton MVP Joshua Tunon
4 20:00 Italianz 3:1 CYPR
            

D'Eustacchio(2), Ferrari

            
            

sm

            
Mbodj
Daniele D'Eustacchio MVP Song Hai Ning
3 20:35 Italianz 5:5 Forbidden City
Etoundi(4), Ranieri sm             

McQuade(2), Hawkins(2), Ali

            
Vincent Etoundi MVP Wyatt Edwardsv-14-512
4 20:35 Sexy FC 8:1 CYPR
            

Verbruggen(3), Tunon, Kozlovskiy,

Balandiuk, Cakmak, Yu

            
            

sm

            
            

Mbodj

            
Denys Kozlovskyi MVP Alexander Blackie
3 21:15 Die Mannschaft 2:3 Añejo FC
Sailer, Deking             

sm

            
            

Guo(2), Shehu

            
Raphael Seilerv-14-512 MVP Guo Qing
4 21:15 Beijing Spirit 0:4 Beijing Celtic
              

sm

            
            

Harkin, Hopson, Tresor, Pu

            
Alex Joseph MVP Daryl Harkin
3 21:50 Beijing Celtic 2:2 Die Mannschaft
            

Harkin, Hopson

            
            

sm

            
            

Deking, Wei

            
Eden Tresor MVP Raphael Seilerv-14-512
4 21:50 Beijing Spirit 2:5 Añejo FC
            

Revelo, Joseph

            
            

sm

            
            

Guo(2), Munoz, Mendez, Villavicencio

            
Andrew Bernsteinv-14-512 MVP Guo Qing


 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Week 7: Thursday 17th of September
 Pitch  Time Team 1 Score Team 2
3  20:00  Italianz 0:5 Sexy FC
            

 

            
sm             

Verbruggen(2), Yu, Lu, Balandiuk

            
Mirko Ranieri MVP Zygmunt Sadowski
4 20:00 Añejo FC 0:3 Beijing Celtic
            

 

            
            

sm

            
Lenehan(2), McSheffrey
Gilberto Romerov-14-512 MVP Daryl Harkin
3 20:35 Italianz 5:4 Añejo FC
D'Eustacchio(2), Etoundi(2), Ranieri sm             

Bronstein(2), Mendez, Guo

            
Enrico Oppes MVP Javier Mendez
4 20:35 Sexy FC 5:1 Beijing Celtic
            

Verbruggen(4), Sadowski

            
            

sm

            
            

Harkin

            
Tom Verbruggen MVP Daryl Harkin
3 21:15 CYPR 4:3 Forbidden City
Song, Moulde, Mbodj, Zhong             

sm

            
Walker, Hawkins, McQuade
Zhong Jin MVP Nicholas Hawkins
4 21:15 Die Mannschaft 1:6 Beijing Spirit
Pella             

sm

            
            

Revelo, Williams, Johnston,

Murray, Joseph, Fakolade

Rene Pella MVP Alex Joseph
3 21:50 Beijing Spirit 4:5 Forbidden City
            

Fakolade(2), Murray, Joseph

            

sm

            
            

McQuade(2), Hawkins(2), o/g

            
Feyi Fakolade MVP Nicholas Hawkins
4 21:50 CYPR 2:0 Die Mannschaft
Wang, Bailey             

sm

            
            

 

            
Jack Bailey MVP Hendrick Niedenthal


 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
7-a-side League Cup and Awards Ceremony
Week 8: Thursday 24th of September
 Pitch  Time  Status Team 1 Score Team 2
3  20:00              

Cup

            

Quarter-Final

            
            

 

            
   
            

Random selection

            
300px-BeerDie             

Random selection

            
4 20:00             

Cup

            

Quarter-Final

            
              

 

            
            

 

            
            

Random selection

            
300px-BeerDie             

Random selection

            
3 20:25             

Cup

            

Quarter-Final

            
            

 

            
   
Random selection 300px-BeerDie             

Random selection

            
4 20:25             

Cup

            

Quarter-Final

            
            

 

            
            

 

            
 
            

Random selection

            
300px-BeerDie             

Random selection

            
3 20:50             

Cup

            

Semi-Final

            
            

 

            
   
Quarter Final 1 winner win-png-subscribe-343             

Quarter Final 2 winner

            
4 20:50             

Cup

            

Semi-Final

            
            

 

            
            

 

            
 
Quarter Final 3 winner win-png-subscribe-343 Quarter Final 4 winner
3 21:15             

Plate

            

Semi-Final

            
            

 

            
   
            

Quarter Final 1 looser

            
Giving_Up_Defeat-I_Erhui1979-iStock_000061891392-450x300             

Quarter Final 2 looser

            
4 21:15             

Plate

            

Semi-Final

            
            

 

            
            

 

            
 
Quarter Final 3 looser Giving_Up_Defeat-I_Erhui1979-iStock_000061891392-450x300             

Quarter Final 4 looser

            
3 21:40             

Cup

            

Final

            
            

 

            
            

 

            
 
            

Semi-Final 1 winner

            
ac1cefbfee33b26f587450b5177882bc Semi-Final 2 winner
4 21:40             

Plate

            

Final

            
                

 

            
            

Runner-Up Semi-Final 1 winner

            
Vortex-Nickel-Plated-Silver-Salver-10 Runner-Up Semi-Final 2 winner
 
Адрес:
China, Beijing, Yao Jia Yuan North street "Running Park"