Division 2

Hong Ling Jin Park North Gate(红领巾公园北门)

Division 2 Table

# Team M W D L GF GA GD P
1 Inter GB 14 9 2 3 77 49 28 29
2 UIBE United 14 9 1 4 57 30 27 28
3 Beijing Bulls 14 8 2 4 58 49 9 26
4 Beijing Kickers 14 7 0 7 80 64 16 21
5 Beijing Rockets 14 5 3 6 52 64 -12 18
6 Clubfootball 14 5 1 8 64 81 -17 16
7 Bad Company 14 4 3 7 58 82 -24 14
8 Polish my Paul 2 14 3 0 11 50 77 -27 9

 

 

top_scorer.png

 

Schedule & Results

  Week 1: Wednesday 13th of March
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  Inter GB 2:2 UIBE United

Pokul, Salman

sm.png Nigay, Tsybenov
Georgii Chavleishvili v-14-512 MVP Agnepes Satlykow v-14-512
2 20:00  Polish my Paul 2 3:6  Clubfootball 

Simoes(2), Tjoenn

sm.png

Flaherty(2), Matthews, Carson

McRae, Hearfield

Hans Herman Tjoenn MVP Rob Skupien
1 20:35 Polish my Paul 2  1:8 UIBE United 

Khan

sm.png

Jeon(5), Satlykow, Tsybenov, Sapargaliyev
Joao Simoes MVP Agnepes Satlykow v-14-512
2 20:35  Clubfootball 6:8 Inter GB

Skupien(3), Carson, Matthews, Flaherty

sm.png

Golovchenko(2), Yaroslavcev(2), Salman(2) 

Pokul, Rahuma

Colm Carson MVP Georgii Chavleishvili v-14-512
1 21:15 Beijing Rockets 6:6 Bad Company

Petman(2), Hutt(2), Moncadia, Signoriello

sm.png

Goncharuk(4), Volkov, Kalinyuk

Farhan Alam MVP Anton Volkov
2 21:15 Beijing Kickers 2:5 Beijing Bulls
Birze, Verbuggen sm.png

Sweetman(3), Hoet, o/g

Bas Birze MVP Nyyazmyrat Agageldiyev
1 21:50 Bad Company 3:3 Beijing Bulls

Volkov(2), Goncharuk

sm.png

Kelly, Rosling, Sweetman

Artem Goncharuk MVP Nyyazmyrat Agageldiyev
2 21:50 Beijing Kickers 6:2 Beijing Rockets

Birze(3), Verbuggen(3)

sm.png

Hutt, Signoriello

Michael Breuer v-14-512 MVP Nick Signoriello


 

Week 2: Wednesday 20th of March
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  Inter GB 7:2 Polish my Paul 2

Pokul(2), Golovchenko(2), Yaroslavcev,

Salman, Shliakhov

sm.png

Schieller, Toropchin

Tarek Salman MVP Artem Toropchin
2 20:00  Beijing Rockets 2:5 Beijing Bulls

Newton, Signorello

sm.png

Musa(3), Serantes, Rosling

Farhan Alam MVP Obada Musa
1 20:35 Inter GB 8:3 Beijing Rockets

Pokul(3), Golovchenko, Salman, Borzasekov,

Yaroslavcev, o/g

sm.png

Moncada, O'Shea, Signorello

Miroslav Golovchenko MVP Farhan Alam
2 20:35 Polish my Paul 2 4:8 Beijing Bulls

Toropchin(4)

sm.png

Agageldiyev(2), Sharipov(2), Musa(2),

Serantes, Rosling

Artem Toropchin MVP Andreas Rosling
1 21:15 Bad Company 2:7 Beijing Kickers

Yakhyarov(2)

sm.png

Verbruggen(5), Hokamp, Hack

Dmitry Lednev MVP Martin Engst
2 21:15 UIBE United 4:1 Clubfootball

Jeon(3), Tsybenov

sm.png

Carson

Jeon HyoJun MVP Michael Booroff
1 21:50 UIBE United 4:0 Bad Company

Tsybenov(3), Jeon

sm.png

 

Jeon HyoJun MVP Artem Goncharuk
2 21:50 Beijing Kickers 4:6 Clubfootball
Verbruggen(2), Engst, o/g

sm.png

Booroff(2), Hearfield(2), Skupien,Tavana

Michael Hack MVP Colm Carson v-14-512


 

 

Week 3: Wednesday 27th of March
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  Clubfootball 4:5 Beijing Bulls

Flaherty(2), Skupien, Park

sm.png

Rosling(2), Sweetman, Musa, Agageldiyev
Rob Skupien MVP Andreas Rosling
2 20:00 Beijing Rockets 3:4 UIBE United

Newton(2), Hutt

sm.png

Jeon(3), Sapargaliyev
Matthew Martin v-14-512 MVP Jeon HyoJun
1 20:35  Beijing Bulls 3:1 UIBE United

Hummedov, Musa, Sharipov

sm.png

Mukhammed

Firdavs Sharipov MVP Vadim Nigay
2 20:35 Clubfootball 10:6 Beijing Rockets

Park(3), Flaherty(2), Booroff(2), Skupien(2),

McRae

sm.png

Moncada(4), Newton(2)
Robbie Park MVP Matthew David Newton
1 21:15 Inter GB 3:4  Bad Company

Rahuma(2), Yaroslavcev

sm.png

Goncharuk(2), Lednev, Grigorashvili

Karim Rahuma MVP Yury Kashirin
2 21:15 Polish my Paul 2 4:2 Beijing Kickers
Toropchin(2), Kelly, Laichaoui

sm.png

Klaas, Verbruggen

Artem Toropchin MVP Tom Verbruggen
1 21:50 Beijing Kickers 5:6 Inter GB
Verbruggen(4), Klaas

sm.png

Golovchenko(2), Borzasekov, Pokul, Izlegoschin,

Shliakhov

Tom Verbruggen MVP Vladyslav Pokul
2 21:50 Bad Company 7:6 Polish my Paul 2
Lednev(3), Grogorashvili(3), Goncharuk

sm.png

Kelly(2), Toropchin(2), Laichaoui(2)

Artem Goncharuk MVP Artem Toropchin


 

 

 

  Week 4: Wednesday 10th of April
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  Inter GB 4:5 Beijing Bulls

Pokul(2), Rudenko, Yaroslavcev

sm.png

Musa(3), Agageldiyev, #6

Georgii Chavleishviliv-14-512 MVP Obada Musa
2 20:00 Beijing Kickers 2:3 UIBE United

Verbruggen(2)

sm.png

Nigay(2), Polat

Martin Engst MVP Abubakr Nazirmanov
1 20:35 Beijing Kickers 4:6 Inter GB

Verbruggen(4)

sm.png

Pokul(5), Balandiuk

Tom Verbruggen MVP Georgii Chavleishviliv-14-512
2 20:35 Beijing Bulls 0:5 UIBE United

 

sm.png

Nigay(3), Jeon, o/g

Brendan Kelly MVP Vadim Nigay
1 21:15 Clubfootball 5:6  Bad Company

Tavana(2), Skupien, Matthews, Booroff

sm.png

Goncharuk(2), Kalinyk(2), Lednev, Tomikhin

Rob Skupien MVP Dmitry Lednev
2 21:15 Polish my Paul 2 2:3 Beijing Rockets

Toropchin, Tjoenn

sm.png

Hutt, Whitfield, Georgiou

Artem Toropchin MVP Steven Hutt
1 21:50 Bad Company 7:8 Beijing Rockets

Lednev(2), Kalinyuk(2), Yakhyarov(2),

Grigorashvili

sm.png

Hutt(3), Georgiou, Petman, O'Shea,

Moncada, Signoriello

Anton Volkov MVP Nick Signoriello
2 21:50 Polish my Paul 2 4:6 Clubfootball

Toropchin(3), Tjoenn

sm.png

Booroff(3), Skupien(2), Tavana

Artem Toropchin MVP Rob Skupien


 

 

Week 5: Wednesday 17th of April
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  Inter GB 2:1 UIBE United

Pokul, Yaroslavcev

sm.png Tsybenov
Volodymyr Balandiuk MVP Erdem Tsybenov
2 20:00 Clubfootball 7:5 Bad Company

Booroff(2), Flaherty(2), Park(2), McRae

sm.png

Tomikhin(2), Lednev(2), Goncharuk
Rob Skupien MVP Artem Goncharuk
1 20:35 Clubfootball 3:10 Inter GB

Park, Booroff, McRae

sm.png

Pokul(3), Tekuev(2), Chavleishvili(2),

Golovchenko(2), Yaroslavcev

Jack Flaherty MVP Georgii Chavleishvili v-14-512
2 20:35 UIBE United 5:1  Bad Company

Polat(2), Sapargaliyev(2), Daulet

sm.png

Grigorashvili

Zhaksybek Daulet v-14-512 MVP Anton Volkov
1 21:15 Beijing Kickers 6:3 Beijing Bulls

Verbruggen(3), Birze, Zizer, Hokamp

sm.png

Rosling(2), Agageldiyev

Bas Birze MVP Nyyazmyrat Agageldiyev
2 21:15 Beijing Rockets 3:4 Polish my Paul 2
Georgiou(2), Moncada

sm.png

Kelly(2), Toropchin(2)

Christopher Georgiou MVP Artem Toropchin
1 21:50 Beijing Rockets 2:2 Beijing Bulls

Decouto, Georgiou

sm.png

Rosling, Sweetman

Santiago Moncada MVP Daniil Zhoromskiyv-14-512
2 21:50 Polish my Paul 2 3:5 Beijing Kickers

Toropchin(2), Kelly

sm.png

Hokamp(2), Verbruggen(2), Birze

Lukas Ediger v-14-512 MVP Bas Birze


 

 
Week 6: Wednesday 24th of April
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  Inter GB 7:3 Polish my Paul 2

Pokul(4), Tekuev(2), Yaroslavcev

sm.png

Kelly(2), Toropchin

Vladyslav Pokul MVP Artem Toropchin
2 20:00 Beijing Bulls 3:4 Bad Company

Rosling(3)

sm.png

Grigorashvili(2), Goncharuk, Lednev
Andreas Rosling MVP Alexey Deev v-14-512
  20:35 Beijing Bulls 4:8 Inter GB
Agageldiyev(3), Sweetman sm.png

Tekuev(4), Pokul(3), Rudenko

Nyyazmyrat Agageldiyev MVP Islam Tekuev
2 20:35 Polish my Paul 2 6:2  Bad Company

Toropchin(5), Kelly

sm.png

Volkov, Goncharuk

Lukas Ediger v-14-512 MVP Dmitry Lednev
1 21:15 Beijing Kickers 10:6 Clubfootball
Verbruggen(6), Birze(2), Zizer, Hokamp

sm.png

Carson(2), Matthews, Park, o/g(2)

Tom Verbruggen MVP Colm Carson
2 21:15 Beijing Rockets 2:1 UIBE United
Hutt(2)

sm.png

Nigay

Duncan Whitfieldv-14-512 MVP Vadim Nigay
1 21:50 Beijing Rockets 4:4 Clubfootball

Newton(3), Hutt

sm.png

Park(2), Carson(2)

Matthew David Newton MVP Colm Carson
2 21:50 UIBE United 6:9 Beijing Kickers

Sapargaliyev(2), Tsybenov(2), Makhmetov,

Nigay

sm.png

Verbruggen(4) Birze(4), o/g

Temirlan Makhmetov MVP Maximilian Befeleinv-14-512


 

Week 7: Wednesday 8th of May
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  Beijing Bulls 6:4 Polish my Paul 2

Agageldiyev(3), Sharipov(2), Sweetman

sm.png

Toropchin(2), Lenehan, Soloviov

Nyyazmyrat Agageldiyev MVP Lukas Ediger v-14-512
2 20:00 Clubfootball 0:6 UIBE United

 

sm.png

 
- MVP -
  20:35 Beijing Bulls 6:0 Clubfootball
  sm.png

 

- MVP -
2 20:35 Polish my Paul 2 4:7  UIBE United

Lenehan, Soloviov, Toropchin, o/g

sm.png

Nigay(2), Sapargaliyev(2), Tsybenov, 

Jeon, Polat

Lukas Ediger v-14-512 MVP Zhandos Sapargaliyev
1 21:15 Bad Company 4:4 Inter GB
Kalinyuk, Volkov, Lednev, o/g

sm.png

Pokul(2), Tekuev, o/g

Alexey Deev v-14-512 MVP Vasilii Rudenko
2 21:15 Beijing Kickers 3:5 Beijing Rockets
Birze(2), Verbruggen

sm.png

Newton(3), Signoriello, o/g

Bas Birze MVP Matthew David Newton
1 21:50 Beijing Rockets 3:2 Inter GB

Newton(2), Georgiou

sm.png

Golovchenko, Tekuev

Matthew Martinv-14-512 MVP Miroslav Golovchenko
2 21:50 Bad Company 7:15 Beijing Kickers

Volkov(2), Goncharuk(2), Golikov, Yakhyarov,

Kalinyuk

sm.png

Verbruggen(5), Wattimena(3), Birze(2), Zizer,

o/g(4)

Artem Goncharuk MVP Bas Birze


 

Division 1 Cup and Awards Ceremony
Week 8: Wednesday 15th of May
 Pitch  Time  Status Team1 Score Team2
1  20:00 

Cup

Quarter-Final

UIBE United

2:5 Inter GB

Random selection

300px-BeerDie

Random selection

2 20:00

Cup

Quarter-Final

Clubfootball

3:5

Beijing Kickers

Random selection

300px-BeerDie

Random selection

1 20:25

Cup

Quarter-Final

Beijing Rockets

2:5 Polish my Paul 2
Random selection 300px-BeerDie

Random selection

2 20:25

Cup

Quarter-Final

Beijing Bulls

2:2

tick-305245_960_720pen.KcnXdegdi

Bad Company

Random selection

300px-BeerDie

Random selection

1 20:50

Cup

Semi-Final

Inter GB

1:1

tick-305245_960_720pen.KcnXdegdi

Beijing Kickers
Quarter Final 1 winner win-png-subscribe-343

Quarter Final 2 winner

2 20:50

Cup

Semi-Final

Polish my Paul 2

2:5

Beijing Bulls
Quarter Final 3 winner win-png-subscribe-343 Quarter Final 4 winner
1 21:15

Plate

Semi-Final

UIBE United

4:1 Clubfootball

Quarter Final 1 loser

Giving_Up_Defeat-I_Erhui1979-iStock_000061891392-450x300

Quarter Final 2 loser

2 21:15

Plate

Semi-Final

Beijing Rockets

0:2

Bad Company
Quarter Final 3 loser Giving_Up_Defeat-I_Erhui1979-iStock_000061891392-450x300

Quarter Final 4 loser

1 21:40

Cup

Final

Inter GB

5:0

Beijing Bulls

Semi-Final 1 winner

ac1cefbfee33b26f587450b5177882bc Semi-Final 2 winner
2 21:40

Plate

Final

UIBE United 3:1

Bad Company

Runner-Up Semi-Final 1 winner

Vortex-Nickel-Plated-Silver-Salver-10 Runner-Up Semi-Final 2 winner
Адрес:
China, Beijing, Yao Jia Yuan North street "Running Park"