Division 5

Hao Feng Sports Park(豪丰体育公园)

Division 5 Table

# Team M W D L GF GA GD P
1 Team Bu Dong 14 11 2 1 64 21 43 35
2 Liangma Ouba 14 11 1 2 57 32 25 34
3 CSL 14 7 3 4 31 24 7 24
4 City FC 14 7 2 5 34 32 2 23
5 CYPR 14 6 2 6 33 36 -3 20
6 CLM FC 14 3 2 9 31 56 -25 11
7 The Goons 14 3 0 11 26 51 -25 9
8 Patetico Madrid 14 1 2 11 17 41 -24 5

 

 

top_scorer.png

 

Schedule & Results

  Week 1: Tuesday 12th of March
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  City FC 1:0 Patetico Madrid

Mwafongo

sm.png  
Noah Johnson v-14-512 MVP Ryan Herlihy
2 20:00  The Goons 0:4  Team Bu Dong 

 

sm.png o/g(3), Wang
Charles Lavoie v-14-512 MVP Luiz Tasso Neto
1 20:35 The Goons  4:1 Patetico Madrid 

Minikov(2), Elk, Khakimjonov

sm.png

Montgomery
Charles Lavoie v-14-512 MVP Federico Rojas
2 20:35  Team Bu Dong 6:3 City FC

Lenehan(3), Rasero, Wang, Neto

sm.png

Triana, Allmanya, o/g
Mirko Ranieri MVP Johnson Mwafongo
1 21:15 Liangma Ouba 1:1 CSL

Hong

sm.png

Hatfield

Hong Chang Gi MVP Nick Hatfield
2 21:15 CYPR 5:5 CLM FC
Blackie(2), Baverstock(2), Hampson sm.png

Zheng(3), Hamrayev, Smout

Robbin Donnelly MVP Ma Yang v-14-512
1 21:50 CSL 3:4 CLM FC

Kwan(2), Hatfield

sm.png

Hamrayev, Smout(2), Tuo

Nick Hatfield MVP Ildar Hamrayev
2 21:50 CYPR 1:6 Liangma Ouba

Hampson

sm.png

Shim(4), Kim, o/g

Robbin Donnelly MVP Shim Dae Sung


 

Week 2: Tuesday 19th of March
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  City FC 3:4 The Goons

Mwafongo(3)

sm.png

Kim(2), Khakimjonov, Vaskelainen

Zachary Mazrimv-14-512 MVP Alex Kim
2 20:00  Liangma Ouba 5:0 CLM FC

Hong(3), Kim, Shim

sm.png

 

Junh Youngv-14-512 MVP Wesley Smout
1 20:35 City FC 1:4 Liangma Ouba

Mwafongo

sm.png

Hong(3), Shim

Jesse D'Oliveira MVP Hong Chang Gi
2 20:35 The Goons 5:2 CLM FC

Khakimjonov(2), Kim, Lee, o/g

sm.png

Smout, Martin

Leo Vaskelainen MVP Wesley Smout
1 21:15 Patetico Madrid 1:2 Team Bu Dong

Brown

sm.png

Rasero, George

Eddie Isaku MVP Matthew Martin v-14-512
2 21:15 CSL 1:0 CYPR

Zhang

sm.png

Zhang Tang MVP Reece Baverstock v-14-512
1 21:50 CYPR 0:6 Team Bu Dong

 

sm.png

George(2), Ranieri(2), Neto, Wang

Robin Donnelly MVP Nicodemus George
2 21:50 Patetico Madrid 2:6 CSL
Brown, Walsh

sm.png

Hatfield(2), Stewart(2), Kwan(2)

Federico Rojas v-14-512 MVP Nick Hatfield


 

 

Week 3: Tuesday 26th of March
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  Team Bu Dong 8:1 CLM FC

George(4), Lenehan(3), Wang,

sm.png

Hamrayev
Mirko Ranieri MVP Wesley Smout
2 20:00 Liangma Ouba 1:0 Patetico Madrid

Hong

sm.png

 
Hong Chang Gi MVP Lukas Edigarv-14-512
1 20:35  CLM FC 3:1 Patetico Madrid

Hamrayev(3)

sm.png

Rojas

Ildar Hamrayev MVP Federico Rojas
2 20:35 Team Bu Dong 4:1 Liangma Ouba

Lenehan, Ranieri, Neto, Martinez

sm.png

o/g
Nicodemus George MVP Kim Keon
1 21:15 City FC 0:0  CSL

 

sm.png

 

Zachary Mazrim v-14-512 MVP Yin Zhuo Xuanv-14-512
2 21:15 The Goons 1:4 CYPR
Elk

sm.png

Hampson(2), Blackie, Gee

Charles Lavoie MVP Reece Baverstock v-14-512
1 21:50 CYPR 2:1 City FC
Hampson(2)

sm.png

Buck

Daniel Hampson MVP Joshua Buck
2 21:50 CSL 3:1 The Goons
Huang(2), Zhang

sm.png

Lavois

Zhang Tang MVP Zakaria Elk


 

  Week 4: Tuesday 9th of April
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  City FC 4:3 CLM FC

Weber(2), Mwafongo(2)

sm.png

Smout(2), Zheng

Thomas Weber MVP Wesley Smout
2 20:00 CYPR 5:1 Patetico Madrid

Gee(2), Cheng(2), Balazovic

sm.png

Henderson

Todd Balazovic MVP Kyle Henderson
1 20:35 CLM FC 2:2 Patetico Madrid

Ma, Smout

sm.png

Brown, o/g

Ma Yang MVP Lukas Ediger
2 20:35 CYPR 2:4  City FC

Hampson, Haining

sm.png

Mwafongo(2), Buck, Johnson

Daniel Hampson MVP Johnson Mwafongo
1 21:15 Team Bu Dong 2:2  CSL

Lenehan, Weinan

sm.png

Hatfield, Zhang Tang

Richard Lenehan MVP Paul Stewart
2 21:15 The Goons 3:4 Liangma Ouba

Kim(2), Iacobucci

sm.png

Barnard(2), Kim Sang Beom, Shim

Vince Iacobucci MVP Baruch Barnarnd
1 21:50 CSL 4:5 Liangma Ouba

Zhang Tang(2), Hatfield, Huang

sm.png

Kim Sang Beom(2), Shim, Barnard, Kim Seojin

Zhang Tang MVP Baruch Barnarnd
2 21:50 The Goons 0:7 Team Bu Dong

 

sm.png

Lenehan(3), George(2), Weinan, Wang

Mumin Khakimjonov MVP Nicodemus George



 

Week 5: Tuesday 16th of April
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  City FC 1:0 Patetico Madrid

o/g

sm.png  
Zachary Mazrim v-14-512 MVP Ryan Herlihy
2 20:00 Team Bu Dong 4:3 CSL

Greco(2), Wang, o/g

sm.png

Zhang Tang(2), Zhang Bo Wen
Mirko Ranieri MVP Yin Zhuo Xuanv-14-512
1 20:35 Team Bu Dong 3:3 City FC

Lenehan(2), Rasero

sm.png

Mwafongo(2), Johnson
Mirko Ranieri MVP Zachary Mazrim v-14-512
2 20:35 Patetico Madrid 0:2  CSL

 

sm.png

Hatfield, Huang

Frederico Rojas MVP Nick Hatfield
1 21:15 CYPR 1:0 CLM FC

Balazovic

sm.png

 

Steven Boadu MVP Amir Salih
2 21:15 Liangma Ouba 4:2 The Goons
Kim Sang Beom(2), Hong, Kim Seojin

sm.png

Elk, Iacobucci

Hong Chang Gi MVP Charles Lavoie v-14-512
1 21:50 Liangma Ouba 7:2 CLM FC

Shim(4), Kim Sang Beom(2), Hong

sm.png

Hamrayev, Zheng

Hong Chang Gi MVP Ildar hamrayev
2 21:50 The Goons 1:4 CYPR

Cotterill

sm.png

Hampson, Cheng, Blackie, Boadu

Zakaria Elkv-14-512 MVP Steven Boadu


 

 
Week 6: Tuesday 23rd of April
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  City FC 3:1 The Goons

Johnson(2), Mwafongo

sm.png

Khakimjonov

Joshua Buck MVP Petr Borokshinov
2 20:00 CLM FC 0:1 CSL

 

sm.png

Zhang
Ma Yang MVP Wu Song Zev-14-512
  20:35 CLM FC 1:4 City FC
Liang sm.png

Mwafongo(4)

Wesley Smoutv-14-512 MVP Johnson Mwafongo
2 20:35 The Goons 2:3  CSL

Khakimjonov, Chen

sm.png

Ly(2), Kwan

Mumin Khakimjonov MVP Christopher Ly
1 21:15 CYPR 0:2 Team Bu Dong
 

sm.png

Rasero, Lenehan

Steven Boadu MVP Alberto Rasero
2 21:15 Liangma Ouba 6:2 Patetico Madrid

Hong(2), Shim(2), Kim Sang Beom,

Park

sm.png

Isaku, Walsh

Hong Chang Gi MVP Eddie Isaku
1 21:50 Liangma Ouba 4:3 Team Bu Dong

Hong(3), Nam

sm.png

George(3)

Hong Chang Gi MVP Nicodemus George
2 21:50 Patetico Madrid 3:3 CYPR
Isaku(2), Walsh

sm.png

Iddles(2), Boadu

Federico Rojas MVP Reece Baverstockv-14-512


 

Week 7: Tuesday 7th of May
 Pitch  Time Team1 Score Team2
1  20:00  CSL 0:2 City FC

 

sm.png

Weber, Johnson

Zhang Bo Wen MVP Johnson Mwafongo
2 20:00 CYPR 5:3 Liangma Ouba

Hampson(2), Boadu, Haining, Balazovic

sm.png

Hong, Shim, Kim Keon
Daniel Hampson MVP Kim Seonghun v-14-512
  20:35 Liangma Ouba 6:4 City FC
Shim(3), Hong(2), Kim Keon sm.png

Weber(2), Mwafongo, Sicurella

Hong Chang Gi MVP Zachary Mazrim v-14-512
2 20:35 CSL 2:1  CYPR

Kwan, o/g

sm.png

Haining

Wu Song Ze v-14-512 MVP Neil Stewart v-14-512
1 21:15 CLM FC 6:1 The Goons
Zheng(3), Ma(3)

sm.png

Khakimjonov

Zheng Xiang MVP Charles Lavoie v-14-512
2 21:15 Team Bu Dong 4:1 Patetico Madrid
George(2), Wang, Signoriello

sm.png

Henderson

Nicodemus George MVP Federico Rojas
1 21:50 CLM FC 2:9 Team Bu Dong

Zheng(2)

sm.png

George(5), Rasero(2), Wang, Signoriello

Zheng Xiang MVP Nicodemus George
2 21:50 The Goons 1:3 Patetico Madrid
Khakimjonov

sm.png

Brown, Montgomery, Rojas

Charles Lavoie v-14-512 MVP Brad Walsh


 

Division 1 Cup and Awards Ceremony
Week 8: Tuesday 14th of May
 Pitch  Time  Status Team1 Score Team2
1  20:00 

Cup

Quarter-Final

Team Bu Dong

1:2 City FC

Random selection

300px-BeerDie

Random selection

2 20:00

Cup

Quarter-Final

The Goons

1:0

CYPR

Random selection

300px-BeerDie

Random selection

1 20:25

Cup

Quarter-Final

CLM FC

1:3 Liangma Ouba
Random selection 300px-BeerDie

Random selection

2 20:25

Cup

Quarter-Final

CSL

3:0

Patetico Madrid

Random selection

300px-BeerDie

Random selection

1 20:50

Cup

Semi-Final

CSL

1:1

tick-305245_960_720pen.KcnXdegdi

City FC
Quarter Final 1 winner win-png-subscribe-343

Quarter Final 2 winner

2 20:50

Cup

Semi-Final

The Goons

1:4

Liangma Ouba
Quarter Final 3 winner win-png-subscribe-343 Quarter Final 4 winner
1 21:15

Plate

Semi-Final

Team Bu Dong

4:1 Patetico Madrid

Quarter Final 1 loser

Giving_Up_Defeat-I_Erhui1979-iStock_000061891392-450x300

Quarter Final 2 loser

2 21:15

Plate

Semi-Final

CYPR

2:0

CLM FC
Quarter Final 3 loser Giving_Up_Defeat-I_Erhui1979-iStock_000061891392-450x300

Quarter Final 4 loser

1 21:40

Cup

Final

CSL

2:2

tick-305245_960_720pen.KcnXdegdi

Liangma Ouba

Semi-Final 1 winner

ac1cefbfee33b26f587450b5177882bc Semi-Final 2 winner
2 21:40

Plate

Final

Team Bu Dong 2:0

CYPR

Runner-Up Semi-Final 1 winner

Vortex-Nickel-Plated-Silver-Salver-10 Runner-Up Semi-Final 2 winner
Адрес:
China, Beijing, Yao Jia Yuan North street "Running Park"